SWOS Scene: WWW.SENSIMAN.NET, Sensible Manager (SM) - manager SWOS on-line; 10 lig, gramy od 2000 roku!
Languages: pl

II Liga Polska

Jeżeli nigdy nie aktualizowaliśmy składów to wystarczy, że na początek zrobimy jedną ligę 18-zespołową wraz z dowolną liczbą neutralnych zespołów o statusie Non-League. Zapewni to, że każdy gracz z sieci będzie mógł wykorzystać oferowaną aktualizację. Jest to spowodowane faktem, że sektor danych Ligi Polskiej w sws.exe nie jest tak łatwo skonfigurować, a nawet jest niemożliwe wyposażyć go w drugoligowy poziom. Uogólniając do wszystkich lig krajowych, tworzenie dodatkowych poziomów ligowych nie jest możliwe w żadnej z lig. Dlatego potrzebne jest wprowadzenie alternatywnych rozwiązań. Jak dotąd jedynym znanym rozwiązaniem jest zamiana lig krajowych np. polskiej (jedno-poziomowej) z holenderską (dwu-poziomową) i dołączenie zmodyfikowanego pliku sws.exe. Jednak rzadko kiedy jest to praktykowane, ponieważ zniechęca to odbiorców z kilku powodów: 1.) Postawienie na nieznany sws.exe; 2.) Dodatkowe wklejanie; 3.) Możliwość zawieszenia się gry na skutek potencjalnego błędu autora.

Pośrednim rozwiązaniem dla utworzenia ligi dwu-poziomowej, działającej z oryginalnym sws.exe, jest zrobienie dwóch wersji pliku Team.028 odpowiednio ze składami dla I Ligi i II Ligi (jako Premier Division), przeznaczonych do osobnego korzystania. System awansów i spadków między tymi plikami, będzie następował poprzez manualną zamianę statusów drużyn w edytorze składów, w stosunku 1:1 (np. 2 kluby Premier Division : 2 kluby Non-League). Zbieranie informacji na koniec sezonu o pozycjach zespołów z ligowych tabel, naturalnie będzie poprzedzać wspomnianą zamianę statusów drużyn.

Jeżeli jesteśmy zdecydowani na zamianę Ligi Polskiej z Ligą Holenderską, to metoda ta w pełni działająca jest opisana w: 6.Aktualizacje.pdf. Możliwe jest również wykonanie 4-poziomowej ligi w zamianie POL-ENG lub POL-SCO na przykładzie zamiany POL-HOL.

Autor: Bliszka, Data: 24.09.2013