SWOS Scene: WWW.SENSIMAN.NET, Sensible Manager (SM) - manager SWOS on-line; 10 lig, gramy od 2000 roku!
Languages: pl

Folder Data w Amiga SWOS

Aktualizacje plików team dla PC SWOS można również używać w Amiga SWOS, po spakowaniu przez Propack. Nie jest to popularne, ponieważ dochodzą do tego kolejne etapy ustawień w emulatorze (jak kompletowanie plików ROM, Kickstarter i optymalizacja konfiguracji), z plików ADF gra wolno ładuje się, a metoda nagrania plików na szybki HDF, mimo że jest jednorazowa, nie jest prosta. Dlatego większość poświęca aktualność składów dla używania programów typu Launcher Amiga SWOS, aby przez jedno kliknięcie wgrała się gra. Jednak pojawiają się nowe programy, dzięki którym obsługa plików ADF lub HDF staje się prosta. Jednym z tych programów jest ADFView, który po zainstalowaniu powoduje, że plik amigowej dyskietki lub twardego dysku otwiera się jak folder, co umożliwia łatwą wymianę aktualizacji w obie strony.
 
Po ściągnięciu SWOS97-2.ADF lub SWOS.HDF aktualizacja w SwoEditorS przebiega następująco:
1. Z pliku ADF lub HDF kopiujemy Amiga Folder Data do katalogu programu SwoEditorS, w którym Folder Data będzie widoczny.
2. Klikamy w ikonę Open SWOS Data Directory.
3. Choose Data Folder. OK.
4. Z zakładki Countries wybieramy dowolny kraj.
5. Amiga packing files detected. Use external unpack tool to unpack all files? Yes.
6. Propack wypakowuje pliki team. (Wypakowane pliki team Amiga mają od tego momentu identyczny rozmiar i strukturę jak pliki team PC).
7. Z zakładki Countries wybieramy kraj do edytowania drużyn.
8. Możemy również wkleić do Folderu Data gotowy plik team PC SWOS.
9. Po zakończeniu edytowania wystarczy zamknąć SwoEditorS, aby rozpoczęło się pakowanie plików.
10. Propack pakuje pliki team.
11. Zaktualizowaną zawartość Amiga Folder Data przenosimy z powrotem na nośnik ADF lub HDF.
12. Grę uruchamiamy przez Amiga SWOS (do plików HDF) lub WinUAE (do plików ADF lub HDF).

Dodatkowe informacje:
1. Używając Propack najlepiej jest pracować na kopii folderu Data. Po spakowaniu przenosimy sam edytowany plik do właściwego folderu Data. Zapobiega się w ten sposób niepotrzebnej zmianie daty modyfikacji w pozostałych plikach team.*, przy planowanej jednej aktualizacji.
2. Kopia robocza folderu Data dla Propack, może zawierać tylko przeznaczone do edytowania pliki, aby rozpakowywanie i pakowanie trwało jak najkrócej.
3. W Amiga SWOS-Total Pack w (custom_data/teamdb_sets/..) znajduje się kilka folderów Data pod różnymi nazwami: 01, 02, .., które przechowują niespakowane pliki team.*. Katalogi te powinny zawierać same pliki składów, ponieważ zawartość ich jest wykorzystywana do utworzenia SWOS.HDF.
4. Przy uruchamianiu gry przez WinUAE, pojawienie się komunikatu "Error: Not enough free memory" jest kwestią skonfigurowania emulatora lub znajdowania się na SWOS.HDF nieodpowiednich plików.
5. Gdy pojawia się okno "Inactive PP.EXE" z komunikatem "Can't Find: C:...Team.*" lub edytor nie zapisuje składów, należy ponownie pobrać SWOEditorS.
6. Korzystając z Propack dołączonego do SWOEditorS, nie potrzebujemy tożsamej wersji RNC_ProPack.lha.
7. Tworząc aktualizację dla PC SWOS możemy dołączyć aktualizację dla wersji Amiga SWOS (czyt. spakowaną przez Propack).

Autor: Bliszka, Data: 18.10.2013