SWOS Scene: WWW.SENSIMAN.NET, Sensible Manager (SM) - manager SWOS on-line; 10 lig, gramy od 2000 roku!
Languages: pl pl

Mistrzostwa Polski 1997

MISTRZOSTWA POLSKI W SENSIBLE WORLD OF SOCCER CHEŁMNO 97

W ciepły letni weekend pamiętnego roku 1997 odbyła się super imprezka dla SWOS maniaków, a mianowicie mistrzostwa polski w Sensible World Of Soccer. Gra ta ma od lat wielu fanów czego efektem było, że stawiło się około 120 osób. Graliśmy tym razem w małej mieścinie obok Chełmna w Grubnie, był to szkolny internat, a mecze odbywały się na sali gimnastycznej. Była to już trzecia edycja tego turnieju – najlepsza ale niestety ostatnia. Graliśmy przez trzy dni.

Już od piątku rana wszyscy zaczęli zbierać się w umówionym internacie. Gdzie po wpisowym 10 złotych na łebka otrzymaliśmy klucze od pokojów, a potem niemal że biegiem ruszyliśmy w stronę sali gimnastycznej gdzie mile witano każdego gracza a nasze języki zamieniły się w długi czerwony krawat na widok stojących na stolikach Amig. Rozlosowano nas do 6-ciu grup po około 14 graczy. Graliśmy dwa dni piątkowe popołudnie i całą sobotę mecze ligowe by na niedzielę wyłonić najlepsze ósemki z każdej z sześciu grup, co dało nam 48 graczy na niedzielne finały.

Nie każda osoba spędzała swój czas grając, niektórzy woleli okupować pobliski sklepik który pękał w szwach na widok spragnionej Alkoholu bandy. Czujność organizatorów była taka...

Ale skupmy się na samych rozgrywkach. Gracze szybko podłapali wspólny temat do rozmów i obserwacji kto jest dobry, Pierwszą i chyba jedyną dwucyfrówką zakończył się pojedynek autora tego tekstu PABLOPS2 efektem tego było że długo musiałem się tłumaczyć że wcale taki dobry nie jestem. Niektóre mecze zamieniały się w przeogromne wypociny co przedstawia poniższy rysunek PABLOPSa podczas jednej z gier a po prawej mój kolega z Legnicy Arek W. który mało nie zwariował podczas jednego z meczy. Jednak wieczory każdy z nas spędzał na własny sposób. Niektórzy opanowali pobliskie bary i dyskoteki jak ja, a niektórzy woleli zaopatrzyć swój pokój w sporą ilość alkoholu. Ale najatrakcyjniejsze było sobotnie popołudnie gdzie organizatorzy zorganizowali mecz w piłkę nożną.

Turnieju na żywo podzielono nas na 4 drużyny, gdzie PÓŁNOC1 pokonała POŁUDNIE2 a POŁUDNIE1 pokonało PÓŁNOC2 a w wielkim finale zagrały ekipy PÓŁNOC1 vs POŁUDNIE1 nie pamiętam już wyniku ale ostatnie gole padły praktycznie już po ciemku, gdzie lepszy wzrok w ciemnościach mieli gracze POŁUDNIA wygrywając ten wielki mecz zdobywając upragnioną nagrodę jaką była skrzynka piwa.

Chciałbym tu zaznaczyć na boisku obecność PIK'a to ten w czerwonym stoi pierwszy z prawej oraz PABLOPS2 to ten w białym (jako bramkarz) oraz pod PABLO kuca skupiony LOBO

Po meczu zorganizowano ognisko gdzie można było mile spędzić chwile i porozmawiać przy piwku nie tylko o Sensible.

Następny dzień czyli niedziela przeznaczona była na FINAŁY gdzie na placu boju zostało 48 graczy, którzy przystąpili do fazy K.O gdzie losowano każdy sobie drużynę z pośród ANGLIA, ARGENTYNA, WŁOCHY, BRAZYLIA, HOLANDIA, NIEMCY oraz niechętnie losowana DANIA. I jeżeli gracz wylosował np. ANGLIĘ a rywal ARGENTYNĘ to w rewanżu zamieniali się drużynami, by rywalizacja była sprawiedliwa. I tak kolejno z 48 graczy zrobiło się 24. A z tego grona po kolejnej rundzie K.O zostało nas już tylko 12-tu graczy, gdzie podzielono nas na 4 grupy po troje graczy, do jednej z grup trafił znany wam LOBO a do kolejnej PABLOPS2, niestety tu los PABLOSa się zakończył ale po ogromnych bojach do finałowej czwórki trafili zwycięzcy tych grup TOMASZ STARKOWSKI, DAMIAN BURY, WINIAREK ARKADIUSZ oraz znany wam z sensiblowych bojów RAFAŁ NOSEK czyli LOBO który nie dał szans rywalom pokonując w finale ARKADIUSZA WINIARKA. Sam mecz finałowy rozegrany został na największym telewizorze by każdy z nas mógł oglądać wielką finałową bitwę.

W następnym roku miał odbyć się kolejny turniej, ale z winy organizatorów niestety się już nie odbył. Jeżeli na turniejach np. w Katowicach, Gliwicach, we Wrocławiu lub w Lubinie i innych turniejach w Polskich, i Europejskich jest podobna atmosfera to serdecznie Was wszystkich zapraszam !

Możecie również oglądnąć kilkuminutowy film który nakręciła ekipa ESCAPE z Polonia 1 przedstawia Wam Lobo.Autor: Pablops Materiały: PIK oraz Lobo

Autor: Tomplus, Data: 26.06.2008