SWOS Scene: WWW.SENSIMAN.NET, Sensible Manager (SM) - manager SWOS on-line; 10 lig, gramy od 2000 roku!

NEWS

SWOS 2007 Jeszcze w tym miesiącu ?

Codemasters ujawniło, że nowym terminem wydania remake'a gry Sensible World of Soccer w serwisie Live Arcade konsoli Xbox 360 jest koniec listopada. Developer zmaga się z problemami kodu sieciowego, a wersja na PC nie jest już tak pewna, jak wcześniej.

SWOS miało pojawić się w mini-growej ofercie Microsoftu w sierpniu tego roku, o czym oczywiście pisaliśmy. Miesiąc ten jednak już dawno się skończył, a oczekiwanego przez wielu remake'a jak nie było, tak nie ma. Jim Brown ze studia Codemasters postanowił wyjaśnić tę sytuację w wywiadzie dla serwisu Eurogamer. "Aktualnie celujemy w wypuszczenie gry pod koniec listopada" - stwierdził. To jednak nic pewnego - data wydania może się zmienić z prostego powodu nie zamknięcia procesu developingu w terminie, a wewnętrzne testy Microsoftu również mogą mieć na nią wpływ.

Sensible World of Soccer

Wywiad ujawnił, że praktycznie wszystkie elementy gry są gotowe od jakiegoś czasu, ale jeden problem nie daje spokoju programistom firmy - płynność i stabilność rozgrywki przez Internet. Opóźnienie spowodowane jest głównie przez pisanie od nowa sporego kawałka kodu sieciowego. "Święcie wierzymy, że jeśli SWOS ma utrzymać swoją pozycję najlepszej gry piłkarskiej w historii wirtualnej rozrywki, to musi oferować rozgrywkę sieciową najwyższej klasy" - powiedział Jim.

Niestety nie wiadomo, czy planowana edycja na PC się ukaże, konwersja stoi obecnie pod znakiem zapytania. Brown tak odpowiedział na pytanie o nią - "Biorąc pod uwagę wyzwania, na jakie natknęliśmy się przy grze sieciowej na niezmiennej sprzętowo platformie, możliwość osiągnięcia podobnego rezultatu w przypadku komputerów osobistych wymaga ponownego przemyślenia. Na razie skupiamy się na wydaniu wersji na Xboksa 360 przed świętami".

Jeśli Sensible World of Soccer na XBLA okaże się sporym sukcesem, to Jim zapewnił, że jego studio pomyśli również nad innymi konwersjami - dla serwisu PSN czy też na konsole przenośne, DS'a i PSP. Życzymy odświeżonej wersji amigowego (i nie tylko) klasyka jak najlepiej!


Źródło/Source: www.gram.pl

pl Autor news: Tomplus, Data: 08.11.2007, Kategoria: Turnieje

więcej ...