Porównanie SWOSów


PC SWoS VS SEGAa

SWoS 96 ECE oraz 96/97 na peceta ukazał się w bogato rozbudowanych wersjach. Na Sege Sensible Soccer rówież ukazał się bardzo rozbudowany jak na tamte piękne czasy. Nie miał on jednak tylu opcji co ten na PC (np. transferów). Gole strzela się łatwiej niż w wersji na PC, głównie dlatego, że bramkarze mają niski poziom sztucznej inteligencji. Piłka do nogi lepi się jakby była przykejona, co jest niespotykane w wersji na PC. Piłkarzami można chodzić w kółko, a piłka się nie "odrywa". Nie myślcie jednak, że Sensible na Sege nie ma zalet! Wręcz przeciwnie! W SWoSie na PC gole łatwo strzelić z kilku miejsc, zwanych pewniakami. W wersji na Sege jest tych miejsc zdecydowanie mniej. Jako największą zaletę Sensible na Sege uważa się wyposażenie emulatora (jest w dziale download) w funkcję gry przez internet, czego nie ma w SWoSie na PC. Ówcześnie dużo graczy skupia się na grze w sieci właśnie przez emulator Segi lub Amigi. Powstało wiele lig. W SWoSa na PC też są ligi, jednak off-line. Gracze nie grają ze sobą, lecz organizator ustala spotkania, które gracz rozgrywa z komputerem. Po rozegraniu meczu najczęściej trzeba przesłać powtórkę organizatorowi. Nie ma z tego jednak tyle radości, co z gry on-line! Grafika w SWoSie na PC znacznie przeważa nad tą w Sedze. SWoS na PC ma masę plików, do których może się dostać każdy użytkownik, który posiada minimalną wiedzę w SWoSologii. Wystarczy mieć odpowiednie aplikacje, a składy, dźwięki, czy grafika w SWoSie stają się "bez tajemnic". W SWoSie na Sege potrzeba ogromnej wiedzy, aby coś przerobić.

PC SWOS VS AMIGA SENSIBLE SOCCER V. 1.1

SWoSy 96/97 i ECE różnią się od v.1.1 głównie liczbą opcji. W Sensible v.1.1 są tylko 4 ligi, można rozgrywać kilka pucharów, jednak w SWoSie na PC jest ich duuużo więcej. Na PC można tworzyć swoje: taktyki, ligi, turnieje, puchary... Można też przeprowadzać transfery Możliwości jest wiele. Jednak, tak jak w emulatorze Segi, tak i w emulatorze Amigi znajduje się narzędzie do gry przez internet, którego nie ma w SWoSie na PC. Co do gry w Sensible na Amigę jest mało "pewniaków", a bramkarze mają wysoki poziom inteligencji. Jednak piłka wogóle nie klei się do nóg piłkarza. W Sensibla na Amigę są również ligi on-line.

PC SWOS: 96 ECE vs 96/97

SWoS 96 European Chcampionschip Edition różni się od 96/97 praktycznie tylko składami, które w 96/97 są uaktualninone. Wersja 96 ECE jest znana jako 1.0, a 96/97 jako 2.0.

PC SWOS: SWOS 96/97 VS 98

Wersja SWoSa z 98 roku miała być wielkim hitem twórców Sensible. Okazała się jednak wielką przegraną na rynku. Wersja z 98 ma grafikę 3d, której nie mają inne Sensible, przez którą jednak SWoS starcił swoją grywalność. Nazwiska piłkarzy i nazwy drużyn są poprzekręcane, ponieważ producent nie wykupił licencji na nie. Jest to kolejny minus gry. Wersja 98 nie jest wyposażona w narzędzie do grania przez internet. Uważni mogą się jednak dopatrzeć uroków tej wersji.

PC SWOS: 96/97 VS 2004/2005

Wersja 2004/2005 ma uaktualnione składy i parę grafik. Stworzyli je fani SWoSa, ponieważ autorzy się nie angażują.