Wspomnień czar


Najpopularniejszą wersją gry jest edycja 96-97. Najbardziej kompletna, z zaktualizowanymi składami. W jakiej innej grze mogliśmy pograć Siarką Tarnobrzeg z Realem Madryt, Stal Stalową Wolą z Juventusem? Do dziś można spotkać pasjonatów, którzy rozgrywają mecze po sieci. Prawdziwi hardcorowcy. Szacunek.

Charakterystyczną cechą SWOS jest obserwowanie boiska z lotu ptaka. Nie było innej opcji. Rozrywka jest mało realistyczna, niezbyt skomplikowana, ale daje mnóstwo frajdy. To arcadowa wersja futbolu. Każdy zawodnik miał określoną ilość gwiazdek, w zależności od posiadanych umiejętności. Jak się domyślacie, polscy zawodnicy mieli max 2 gwiazdki czerwone, czyli mizerotka. Po kilkunastu latach sytuacja w polskich klubach niewiele się zmieniła, jeśli można zaobserwować zmiany to na gorsze. Tylko Robert Lewandowski mógłby liczyć na białą gwiazdkę.

Czy gram jeszcze w Sensible? Nie i nie zamierzam. W ostatnich latach kilkakrotnie wracałem do amigowej produkcji, ale na krótko. Pewnych gier nie powinno się odpalać po wielu latach. SWOS jest tylko wspomnieniem, niech tak zostanie…